//'; }"> חזרה לתכניות בית המדרש

אשכולות

המכון הגבוה להוראת תנ"ך ע"ש משפחת בֶּעלוֹז

בסוף קיץ תשע”ו, נפתחה במתן תוכנית ‘אשכולות’ – המכון הגבוה להוראת תנ”ך ע”ש משפחת בֶּעלוֹז. מטרת תוכנית אשכולות של מתן היא להכשיר מורות מומחיות ומנהיגות, המצוידות בכל הנדרש על מנת להתמודד עם הצרכים המיוחדים של בתי הספר היהודים בתפוצות, ולעורר התלהבות ומסירות לתורת ישראל, לעם ישראל ולארץ ישראל.

אשכולות מציעה למחנכות מצטיינות ובוגרות אוניברסיטה הזדמנות ללמוד בתוכנית של מלגה מלאה במשך 10 חודשים, במתן בירושלים. לימוד זה מהווה נקודות זכות לקראת תואר שני בחינוך .

התוכנית מציעה קורסים בתנ”ך, מקרא ופרשנות, מחשבת ישראל וחינוך. המשתתפות תיחשפנה לשיטות פדגוגיות מתקדמות על מנת שתהיינה מסוגלות ללמד שיעורים מאתגרים, רלוונטיים ומעוררי השראה לכיתותיהן, בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי. הקורסים מועברים על ידי מרצים מהשורה הראשונה בתחומי לימוד התורה ומדעי היהדות.

תוכנית זו הינה אידיאלית עבור אישה בתחילת הקריירה שלה בחינוך, או למורה המבקשת להעשיר את הידע ולחדד את יכולותיה. על מנת לאפשר למשתתפות להקדיש זמן ואנרגיה מקסימליים ללימודיהן, מעניקים בתוכנית אשכולות מלגות בהיקף של עד 7,200 ש”ח למועמדות המתחייבות להמשיך להוראת הנוער בצפון אמריקה למשך שנתיים לפחות, לאחר סיום התוכנית.

תלמידות ובוגרות תוכנית אשכולות הינן מחנכות דומיננטיות בבתי ספר ותיכונים שונים בארה”ב. הבוגרות משפיעות באופן משמעותי על בתי הספר והקהילות שלהן, משפרות ומשנות את חווית הלמידה. בעקבות הצלחת הבוגרות, שמה של התוכנית הולך לפניה וכך נקבע רף חדש ברמת הכשרת המורות.

ריבי פרנקל, מנהלת תוכניות
הרבנית שני טרגין, מנהלת חינוכית
ד”ר בריינה יוכבד לוי, רקטורית

 

להרשמה – לחצי כאן

לפרטים נוספים: eshkolot@matan.org.il

המשך לקרוא
זמנים
תוכנית שנתית

קהל יעד
בוגרות תואר ראשון

מתן ירושלים

רח' רשב"ג 30, ירושלים


עלות: מלגות למתאימות