תכניות בית המדרש

בחברותא ובשיעורים

תכניות בית המדרש מיועדות לנשים המבקשות ללמוד תורה באופן מעמיק ויסודי. במתן לומדות הנשים מקרא, תלמוד, מחשבה והלכה. הלימוד בבית המדרש בתכנית שנתית / רב-שנתית מאופיין במחויבות עמוקה למסורת ולהלכה לצד כנות ופתיחות אינטלקטואלית למחקר האקדמי. הלימודים מתקיימים בקבוצות קטנות ומובחרות תוך שיח בין הלומדות והמרצים ומתן דגש על לימוד בחברותא ועל קשר אישי. בית המדרש של מתן הוא בית יוצר לנשים מובילות בתחומן בהוראת תנ”ך, גמרא ומקצועות היהדות, וכן לחוקרות באקדמיה. בית המדרש של מתן מהווה קרקע לצמיחה של מנהיגות יודעות ספר, אוהבות תורה ובעלות רגישות חברתית.

פתיחתא

שנה של לימוד תורה יסודי ומעמיק בגמרא, משנה והלכה.
מתן ירושלים

צרופים

שנה של לימודי תנ"ך, חסידות ומחשבת ישראל.
מתן ירושלים

יומא

יום לימוד גמרא עיון ברמה גבוהה לנשים בעלות רקע בית מדרשי ורצון להמשיך ולהתפתח בלימוד גמרא לצד שבוע בו הן עסוקות בעבודה ובשגרת החיים.
מתן ירושלים

אשכולות

המכון הגבוה להוראת תנ"ך ע"ש משפחת בֶּעלוֹז. תכנית זו מכשירה מורות מומחיות ומנהיגות, המצוידות בכל הנדרש על מנת להתמודד עם הצרכים המיוחדים של בתי הספר היהודים בתפוצות.
מתן ירושלים

הלכתא

הלכתא – התכנית ללימודי הלכה גבוהים במתן ירושלים. המחזור השני של הלומדות, בתכנית בת חמש השנים, ילמדו בתשפ"ב את השנה השלישית במסלול של הלכתא.
מתן ירושלים

מורות להלכה

תכנית מורות להלכה היא תכנית חדשנית במתן השרון. התכנית מכשירה נשים להיות מנהיגות ומשיבות הלכה בקהילה, הבקיאות בהלכות טהרת המשפחה ומעגל החיים.
מתן השרון