חזרה לדף הבית מתן
         
 

 

 

 

 

 

 
 
תכניות בית מדרש במתן השרוןתכנית מורות להלכה היא תכנית חדשנית במתן השרון. התכנית מכשירה נשים להיות מנהיגות ומשיבות הלכה בקהילה, הבקיאות בהלכות טהרת המשפחה ומעגל החיים (מלידה עד אבלות). בנוסף לצד ההלכתי הן מקבלות כלים להבין את הפנים הרפואיים והנפשיים של נושאים אלו.

התכנית יחידה במינה הן מבחינת ההיקף ועומק הנושאים הנלמדים בה והן מבחינת מיקום הלימוד, במרכז הארץ, אזור שבו לא קיימות תכניות ללימוד הלכה ברמה גבוהה לנשים.   

בנוסף ללימוד בית המדרש, הנשים משתתפות בסדנאות עם מומחים בתחום הרפואי והפרא-רפואי כדי להכיר את האספקטים הרפואיים והפסיכולוגיים של התחומים ההלכתיים הנלמדים. הגישה בתכנית היא הוליסטית מתוך הבנה שתחום ההלכה אינו מנותק מתחומים נוספים של חיינו. המומחים כוללים רופאים, פסיכולוגים, סקסולוגים, עובדים סוציאליים, פיזיוטרפיסטים ועוד.

הצוות

הרבנית שני טרגין היא ראש תכנית מורות להלכה במתן השרון ומשמשת כמרצה מומחית לטהרת המשפחה, יועצת הלכה מנוסה המוכרת כתלמידת חכמים ובכירה בתחומה.

הרב בצלאל דניאל מרכז את לימודי ההלכה בתחום מעגל השנה ומעגל החיים. הוא משמש דיין בבית הדין "ארץ-חמדה-גזית", ומרכז את תכנית "מורנו" מבית ארץ חמדה, ומלמד את תכנית מדריכי החתנים של מרכז עדן.

הרבנית בתיה קראוס מלמדת במתן ומשמשת כשואלת ומשיבה בבית המדרש. בהכשרתה היא עובדת סוציאלית ויועצת הלכה.

 הרב יוסף צבי רימון, הרב יוסף כרמל והרב אריאל הולנד משמשים כפוסקי הלכה של התכנית. 

לפרטים - רבקה לינזר - rivkali@matan.org.il   
         
   
   
         
   
בית מתן ע"ש מינדי גרינברג, הפלמ"ח 4, רעננה. 09-7420077 raanana@matan.org.il
   
   

כיפה, יהדות, שאל את הרב, פרשת שבוע