חזרה לדף הבית מתן
         
 

 

 

 

 

 

 
 
מינדי גרינברג ז"ל 


זכרונה של מינדי גרינברג  מעלה בדמיוננו מעיין - טהור, רגוע, עדין ומחייה. במינדי היתה שלווה יוצאת דופן שאפשרה לה לסנן את רעש החיים המודרניים, לדבוק בעיקר וללטשו. נראה היה, כי מינדי ידעה לשמוח בתמצית החיים - אורח חיים מיטיב, חיפוש רוחני ומשפחה.  לאורך חייה, בתקופות ובמקומות שונים, הייתה מינדי שותפה בפעילויות קהילתיות רבות, וקיימה קשרים חברתיים מסועפים ומגוונים. אך כאשר רצתה להתרכז בהחלמה, היא בחרה באופן בהיר ומודע לסגת מהעולם הקצבי והמהיר אל תוך ביתה. שם יכולה הייתה להתמקד בהחלמה ובמשפחתה הנפלאה - דיוויד, סשה, קרן, איתי, יעל ונעם.  בני משפחה וחברים שהגיעו לביתה התקבלו תמיד בחום והרגישו כי קדושה שורה במרחב שבין קירות ביתה. השהות עם מינדי בביתה הייתה תמיד ממלאת ומעשירה. היה זה מקום שבו החשוב - חשוב באמת.
מינדי נחנה  בחדות אבחנה. היא הייתה רגישה לטבעו ולמזגו של כל ילד, ואפשרה לכל אחד להתפתח באופן המתאים לו. היא הייתה קשובה לגמרי - אך לא מכבידה.  לפעמים אף בחרה באיפוק, תגובה שיכולה להיות הקשה מכולן.
נראה היה, כי עבור מינדי כל יום היה חדש ורענן. היא ראתה אנשים גדלים ומתפתחים תמיד, אפילו בבגרותם. היתה בה מזיגה של בטחון עצמי ושל צניעות, הייתה לה מודעות לידיעותיה, ולכך שלמחרת אולי תדע יותר, או תדע אחרת.  הפתיחות ללמוד עוד ולגלות נקודות מבט חדשות, הידיעה כי מה שנראה אתמול כך, אולי ייראה היום שונה, היו כה ניכרים בהתנהלותה, עד כי אילו היתה מעלה את הדברים על הנייר - לא היה בכך צורך.
מינדי חיה כפי שהאמינה במודעות, במוסריות, בנדיבות - בקבלה המלאה של אחרים, על אף מגרעותיהם, משום שאף מגרעותינו הן חלק ממי שאנחנו. השלמות והמלאות של מי שהייתה, והטוהר והאמיתות בדרך החיים שבחרה, נצחיים כמימיו הנובעים של מעיין.
מינדי האמינה מאוד שיש לאפשר לנשים ללמוד תורה. מתן השרון החל לפעול ברעננה בביתם של דבי ואליוט טננבאום, אחותה של מינדי וגיסה.  מינדי היתה דמות מרכזית בקהילה ברעננה. בעלה דיוויד והמשפחה החליטו להנציח את מינדי באמצעות מקום לימוד תורה לנשים, מקום המזוהה עם התקדמות ונתינה, מקום הממלא תפקיד כה מרכזי בחיי הקהילה ברעננה.


   
         
   
   
         
   
בית מתן ע"ש מינדי גרינברג, הפלמ"ח 4, רעננה. 09-7420077 raanana@matan.org.il
   
   

כיפה, יהדות, שאל את הרב, פרשת שבוע