חזרה לדף הבית מתן
         
 

 

 

 

 

 

 
 
אשרה קורן, מנהלת 


אשרה קורן מייסדת ומנהלת של מתן השרון והשלוחות השונות ברחבי הארץ בהן היא מלמדת תלמוד ותנ"ך.

ב1993, כבוגרת תכנית המתמידות במתן ירושלים, זהתה אשרה את הצורך להביא את הלימוד המעמיק של מתן לנשים מחוץ לירושלים ולתת הזדמנות ללימוד תורה ברמה גבוהה יותר. היא הקימה בעיר רעננה את מרכז מתן השרון, מתוך מחשבה ששם תוכל להרחיב את מעגל הנשים הלומדות. אחד היעדים המרכזיים של מתן השרון הוא לפנות לקהילה ולתת מענה לכל פונה.  ואכן, נשים מכל גווני הקשת משתתפות מאז ועד היום בשיעורים ומוצאות מקום להעשיר את עולמן וידיעותיהן ביהדות.

כפי שצפתה, מתן השרון הסתעף לאזורים רבים בארץ, ונוסדו שלוחות חדשות כגון: זיכרון יעקב, כוכב יאיר, חשמונאים, נתניה, פתח תקווה ואחרים.

בשנת 1994 מתוך היענות לפניות הציבור וצרכי הקהילה, ייסדה אשרה את תוכנית בת מצווה, "האישה היהודית לדורותיה", במטרה להעניק משמעות עמוקה יותר לשנת בת המצווה. הצלחת התוכנית הייתה מהירה והביאה להתפשטותה בכל הארץ ולהמשך פיתוחה.  בשנת 2004 חצתה התוכנית את האוקיינוס ומאז היא נלמדת בתפוצות ביותר מ- 50 קהילות.

בשנת 1996 הקימה אשרה את תכנית "עיינות" – תכנית רב תחומית המיועדת לנשים בעלות רקע רחב בלימודי היהדות , המעוניינות ללמוד באופן אינטנסיבי. מטרת התכנית היא לפתח מנהיגות נשית תורנית בקהילה.

בשנת 2016 הקימה אשרה את תכנית "מורות להלכה" - תכנית חדשנית במתן השרון. התכנית מכשירה נשים להיות מנהיגות ומשיבות הלכה בקהילה, הבקיאות בהלכות טהרת המשפחה ומעגל החיים (מלידה עד אבלות). בנוסף לצד ההלכתי הן מקבלות כלים להבין את הפנים הרפואיים והנפשיים של נושאים אלו.

התכנית יחידה במינה הן מבחינת ההיקף ועומק הנושאים הנלמדים בה והן מבחינת מיקום הלימוד, במרכז הארץ, אזור שבו לא קיימות תכניות ללימוד הלכה ברמה גבוהה לנשים.   

אשרה קורן מנהלת את להקת "גוונא", סגנית יושבת ראש המועצה הדתית בעיר רעננה, ומרצה מבוקשת ברחבי הארץ ובעולם. היא נשואה לרב צבי קורן, רב קהילת "כינור דוד" ברעננה, ורב תיכון אמי"ת רננים ברעננה. לזוג 4 ילדים.   
         
   
   
         
   
בית מתן ע"ש מינדי גרינברג, הפלמ"ח 4, רעננה. 09-7420077 raanana@matan.org.il
   
   

כיפה, יהדות, שאל את הרב, פרשת שבוע