מרצים אורחים

אביגיל אנטמן ואילת וידר כהן

אוסי לוי

אור ובת שחר מושון

אוריין הלל

איילת כהן

אילת טאוב

אסנת לוי

אסתר סלע

אריאלה נדל

בת שחר מושון

גבי סיקורה

ד”ר ברכי אליצור

עמיתה במחזור השני של תוכנית כתבוני - במסגרתה היא כותבת ספר שינתב את הקוראים בשבילי אגדות בראשית. עוסקת בהוראת תנ"ך וספרות חז"ל במכללת הרצוג להכשרת מורים וחוקרת מדרש. מאמריה עוקבים אחר דמויות מקראיות וסיפורי מקרא בספרות הבתר מקראית ובספרות חז"ל, תוך ניסיון להתחקות אחר גורמי התמורות שעברה הדמות או הסיפור במהלך הדורות. מחברת הספר 'דיוקן בשביל הדורות'.

ד”ר יוני שניצר

הינו חוקר ומרצה המתמחה בספרות הקבלה של ימי הביניים. מחקר הדוקטורט עסק בהגותו של המקובל ר' יוסף בן שלום אשכנזי ובהכנת מהדורה ביקורתית לפירושו לספר יצירה. נוסף על כך יזם את ההוצאה לאור של 'הגדת היטלר: חיבורי יהודי ממרוקו מתקופת מלחמת העולם השנייה.' ספרו הראשון, מותחן ריגול על ישראל והמוסד ראה אור באנגלית, The Way Back וזכה לשבחי ביקורת. בעברו יוני שימש כעוזר מנכ"ל תגלית וכמנהל אזורי בארגון StandWithUs.

ד”ר יעל ציגלר וחביבה שפטר

ד”ר מיכה גודמן

ד”ר מרים וייטמן

בוגרת מתן, עמיתה במחזור הראשון של תוכנית כתבוני, במסגרתה היא כותבת ספר על דברי הימים. למרים דוקטורט ביהדות זמננו מאוניברסיטת בר אילן. עוסקת בחינוך והוראה במסגרות תיכוניות ואקדמיות, ובעבודתה באגף על יסודי במשרד החינוך הנחתה מורים ברחבי הארץ.

ד”ר נאוה כהן

בוגרת התכנית למקרא ופרשנות במתן ירושלים. כיום מרצה במחלקה לתנ"ך באוניברסטית בר אילן, ראשת המסלול להכשרת מורים בתנ"ך בחוג לחינוך באוניברסיטת בר אילן ורכזת אקדמית של תכנית תנ"ך 2.0.

ד”ר קרן מילר ג’קסון

עמיתה במחזור השני של תוכנית כתבוני - במסגרתה היא כותבת פירוש על המחצית הראשונה של מסכת ברכות. בעלת תואר שני בתלמוד ומדרש מאוניברסיטת NYU. הרבנית קרן מילר-ג'קסון בוגרת תוכנית "מורות להלכה" במתן השרון, מרצה ומנחה של ההסכת Women & Wellbeing . בעלת תואר שני בספרות חז"ל מאוניברסיטת ניו-יורק (NYU).

ד”ר שפרה אסולין

עמיתה במחזור הראשון של תוכנית כתבוני, במסגרתה היא כותבת ספר על שיר השירים בספר הזוהר. לשפרה דוקטורט במחשבת ישראל, והיא מרצה במכללת שלם. היא חוקרת בכירה בתחום לימודי הקבלה, ומחברת מחקרים חדשניים בתחום.

ד”ר שרון גלפר-גרוסמן

בוגרת המחזור הראשון של תוכנית 'כתבוני', שרון היא אונקולוגית בוגרת אוניברסיטת הרווארד, ובוגרת תכנית ‘המורות להלכה’ של מתן, ושל תוכניות בית מדרש נוספות במתן . שרון תכתוב על הלכה ורפואה מונעת בראי ההלכה, הספר יעסוק בגישה ההלכתית לרפואה מונעת באופן כללי, עם דגש במיוחד על סוגיות עכשוויות וטיפולים חדשניים, תוך התחקות אחר ההתפתחות נקודת המבט ההלכתית מן המקורות ועד לפסיקת ההלכה בזמננו.

ד”ר אחינעם יעקבס

עמיתה במחזור השני של תוכנית כתבוני - במסגרתה היא כותבת ספר על תיאורי האל אחר החורבן בספרות חז”ל, ומשמעותם התיאולוגית. ד"ר אחינעם יעקבס ד"ר בספרות חז"ל מהאוניברסיטה העברית, מלמדת מדרש ואגדה בבית המדרש במגדל עז ובמכללת הרצוג. אחינעם היתה במשך שנים חברת ועדת מקצוע בתנ"ך ובספרות במשרד החינוך ומנהלת היום תוכנית בספרות במשרד החינוך.

ד”ר ליסה פרדמן

עמיתה במחזור השני של תוכנית כתבוני - תכתוב על הגישה ההוליסטית של רש”י לספרי הכתובים. לליסה תואר שלישי מאוניברסיטת בר אילן, והיא פרסמה מהדורה ביקורתית של פירוש רש”י לספר משלי, ומאמרים על המתודולוגיה של רש”י. היא מלמדת במכללת אפרתה ובמוסדות נוספים ללימוד תורה לנשים.

הדיה קבנור

הרב אביה הכהן ואהוד בנאי

הרב אביה הכהן והרב ד”ר מרדכי סבתו

הרב איתמר אורבך

הרב אמנון בזק

הרב אריאל הולנד והרב יהושע מאירסון

הרב ד”ר עידו פכטר וד”ר יעל ציגלר

הרב חיים וידל

בעל תואר ראשון במחשבת ישראל ובפילוסופיה, אוניברסיטת חיפה. למד במכון מאיר ובישיבת בית אל. ממייסדי מכינת 'בני דוד' ומלמדיה. מלמד בישיבות ובמדרשות שונות. הקים את בית המדרש 'גלי מסכתא' ללימודי האגדה (במבשרת ציון), מלמד בתוכנית: 'אשכולות' ביפו ומוביל את 'שער האגדה' בבית המדרש 'שערים' ברעננה, כפר בתיה. כתב את הספרים 'רוח חן' על תפלות ר"ה ו'שפתי תפתח' על תפלת שמונה עשרה.

הרב יובל שרלו

ראש ישיבת ההסדר אמי"ת אורות שאול ברעננה. בוגר ישיבת הר עציון, מוסמך לרבנות על ידי הרבנות הראשית לישראל, רס"ן בדימוס. ממייסדי ומנהיגי עמותת רבני צהר. מתמחה בנושאים אתיים שונים, וחבר בוועדות אתיות רמות דרג שונות. חיבר ספרים ומאמרים רבים בתחומי פרשנות המקרא, הלכה ומחשבת יהדות זמננו. שותף הרב שרלו באתר אינטרנט בו רבנים עונים לשאלות מהציבור, ועשרות אלפים מתשובותיו פורסמו ברבים. חבר הנהלה של המרכז לאתיקה.

הרב צבי אלון ושון (שלמה) רובי

הרב שלמה חן

הרבנית בתיה קראוס ושרה בוימל

הרבנית גילה רוזן

עמיתה במחזור השני של תוכנית כתבוני - במסגרתה היא כותבת ספר על התפתחות וייצוג הדלקת נר שבת בהלכה, באגדה, ובתפילה. יועצת הלכה, בעלת תואר שני בספרות משווה. שותפה בייסוד מרכז 'יקר', שם היא מלמדת תלמוד ומדרש. גילה למדה ולימדה במתן ובבתי מדרש נוספים ללימוד תורה לנשים.

הרבנית ד”ר עדינה שטרנברג עם חיה בינה-כץ

הרבנית ד”ר פנינה נויבירט

הרבנית הילה נכטיילר

הרבנית מלי שטריגלר

בוגרת תכנית הלכתא במת"ן, ובית המדרש להלכה בבית מורשה, יועצת הלכה, מהנדסת מערכות מידע ו MBA עוסקת בהנעת תהליכים ובמימוש פרוייקטים.

הרבנית שהם בלפר

הרבנית שהם בלפר, נשואה לדר' ישראל, ואמא לתם, ניתאי, תפארת, חוני, שלום ופרדס. גרה בפני קדם, ועורכת ספרי הלכה ויהדות. לומדת בתכנית הלכתא, למדה בעבר בתכניות הלכה, ובמכון התלמודי העיוני במתן, ירושלים. טו''ר, ובעלת תואר ראשון ושני בתלמוד מאונ' בר אילן. מדריכת כלות ונשים בהלכות טהרה במעגל החיים ולמורא מקדש, ומלמדת שיעורי תורה לנשים.

זהבה פישר

חביבה סירוטה

חנה בריל

יהודית סמד

בעלת תואר במשפטים מהקולג' האוניברסיטאי לונדון, סיימה התמחות כרואת חשבון המוכרת ב-ICAEW. יהודית ניהלה את בית המדרש לנשים בלונדון. משיבת הלכה בבית הכנסת 'לכו נרננה' רעננה. יהודית מלמדת שיעורי הלכה במתן השרון.

יעל אוחנה

יעל שלוסברג ואילנה חדד

יעל שלוסברג ונורית פריד

להבה צוריאל

בוגרת תוכנית הוראה בתנ"ך, מחשבת ישראל והיסטוריה, של מדרשת 'נשמת' בשילוב עם מכללת דוד ילין. רכזת פעילות החוץ של ישיבת ההסדר רמת-גן. מורה למחשבת ישראל באולפנת צביה הרצליה. מגידת שיעור ב'צורבא נשים'.

ליאורה דמלין

לימוד דף יומי לנשים

מיכל פינגרהוט

מיכל קופרמן

מעין דיטשר

בוגרת בית המדרש לנשים במגדל עז, ותכנית מתמידות במתן השרון. בעלת B.Ed ממכללת הרצוג בתנ"ך ותושב"ע, מחנכת ו'מובילה רוחנית' באמי"ת רננים. בעלת תעודת הוראה במחול מטעם מכון וינגייט, ומורה למחול ב'סטודיו גוונא'. משיבת הלכה בקהילת כינור דוד ברעננה.

מרים פנסטר

למדה במכינה של אוניברסיטה העברית ירושלים ובחוגים מחשבת ישראל וספרות ובלשנות אנגלית. בוגרת תכנית מתמידות במתן השרון. מעבירה שיעורים ביהדות ובתנ"ך בהדר גנים ובכפר גנים פתח תקווה ב20 שנים אחרונות. שמשה כמחנכת ורכזת פדגוגית לשעבר של תכניות כפר ועמישב של בני עקיבא עולמי. מרים מלמדת בבית מדרש נעלה באולפנת אמנה.

מרים פנסטר ורבקה לינזר

בוגרות התכנית מורות להלכה

מרצות מתחלפות

מרצים מתחלפים

נועה אומן

נורית רוקח

בוגרת המחזור הראשון של תכנית הלכתא במתן ירושלים. יועצת הלכה ומלוות פוריות. מכשירה מדריכות כלה. מרצה לספרות במכינה של מכללת קיי ומדריכת מסעות לפולין וב'יד ושם'.

נעמי אוזן

סיון רהב מאיר

סימה וייס

סליה שרמן

מוסמכת להנחיית לימודי חשיבה הכרתית. מפתחת ומלמדת כלים להתמקדות בטוב.

סמדר ארבץ, מעין דיטשר ותמר לזר

בוגרות התכנית מורות להלכה

עוטיה הולנדר

עליזה ספרלינג

עמיתות תוכנית כתבוני

פינגר הולט

פנינה וינטרוב

פנינה ישראלי

רונית לואיס

רותי ברזילי

רחל ליפשיץ וחיה רוזנשטיין

רחלי שפרכר פרנקל וד”ר אילת סג”ל

שיעור בודד – קיץ תש”פ

שירה מלר

שירי נתן

שרה גוטליב

שרה גולובצ’יק

בעלת תואר ראשון מאוניברסיטת ברנרד ותואר שני בחינוך מישיבה יוניברסיטי. שרה לימדה לימודי קודש לפני עליתה ארצה, וממשיכה ללמד ולפתח קורסים תורניים בארץ. שרה מלמדת שיעור הלכה במתן השרון.

שרי מאייר

מנחת סדנאות בת מצווה מזה כעשר שנים. שחקנית בהרכב הפלייבק "עושות סיפור" ובתיאטרון רחל קשת. תושבת תקוע. נשואה לאלעד ואמא לארבעה.